Často kladené otázky

Jak zjistím pokrytí signálem?

Na našich webových stránkách je pouze orientační mapa pokrytí signálem. Ze signálového průzkumu na konkrétní adrese jasně vyplyne, jestli jste na dosah našich zařízení. Průzkum signálu je bezplatná a nezávazná služba.

Který tarif je pro mě nejvhodnější ?

Pokud si nevíte rady s výběrem tarifu, neváhejte se obrátit na našeho obchodníka telefonicky (+420 534 00 12 00) nebo osobně (Václavská 4, 603 00 Brno, Po-Pá 8:00 12:00 a 13:00–17:00). Tarif si můžete vybrat také s pomocí našeho stručného návodu jak si vybrat tarif.

Co potřebuji k instalaci?

K instalaci je potřeba pouze funkční počítač, vše ostatní zahrnuje instalační poplatek. V případě, že by bylo nutné provést stavební úpravy (např. stavba anténního stožáru), stanoví se cena individuálně a zákazník je na tuto situaci upozorněn již při průzkumu realizovatelnosti připojení.

Co zahrnuje instalační poplatek?

Instalační poplatek zahrnuje kompletní instalaci přípojky k internetu. Všechna potřebná zařízení vám bezplatně zapůjčíme na celou dobu připojení k síti wosa.cz a síťový kabel (ethernet) vám připojíme přímo do vašeho počítače nebo jiného síťového zařízení.

Co je to agregace? (sdílení)

U sdílených linek se uvádí maximální šířka pásma (rychlost), která může podle dané agregace klesnout. Čím je agregační poměr nižší (např. 1:2 WOSA Basic), tím je kolísání rychlosti připojení menší. Linky s vyšším agregačním poměrem (např. 1:5 WOSA Mini) jsou cenově výhodnější, ale rychlost může více kolísat. Poměr sdílení je důležitým parametrem pro porovnání tarifů různých poskytovatelů. V naší nabídce nenaleznete vyšší poměr sdílení než 1:5.

Nebude můj internet pomalý když soused pořád stahuje filmy?

Ne, nebude. Sdílení je prováděno v rámci celé sítě wosa.cz a nesouvisí s provozem vašich sousedů. Pokud váš soused nepřetržitě stahuje filmy, neznamená to, že vaše přípojka pojede pořád jen nejnižší rychlostí.

Zabezpečení PC, antivirová ochrana

Pokaždé, když připojujete svůj počítač k internetu, mějte na paměti, že je to celosvětová veřejná síť a že počítač je třeba chránit alespoň pomocí bezpečnostních řešení typu firewall a antivir.

Komentáře nejsou povoleny.